Misia Homeopatia – hrobár homeopatie

Autor: Miloslav Haas | 1.3.2018 o 11:09 | Karma článku: 1,24 | Prečítané:  572x

Máte letieť lietadlom transatlantický let. Pred štartom sa predstaví kapitán, ktorý sa okrem iného pochváli, že práve sa naučil pilotovať vetroň a teraz skúsi váš Airbus. Ak nevystúpite okamžite z lietadla tak ste blázon.

Podobná situácia je ale v homeopatii dennou realitou. Internet a facebook ponúkajú služby „homeopatov“ , ktorí sa práve naučili „lietať“ s rýchlokurzom. Každý má samozrejme právo si vybrať, komu zverí do rúk svoje zdravie. Ale nie každý má právo na kvalitnú informáciu o tých, ktorí práve v homeopatickej liečbe vyhlasujú ,že sú erudovaní a VEDIA....  Právo vedieť o tom či naozaj „vedia“ je celospoločensky upierané. Preferované je povrchné informovanie o možnostiach homeopatickej liečby, ktoré sa dá naučiť ľahko a rýchlo a každý to potom doma zvládne aj sám. Tento jav reprezentuje aj spomínaná Misia Homeopatia . Sľubuje za pol roka naučiť to, čo je celoživotné štúdium. Sľubuje z každého urobiť kapitána Airbusu.

Zamyslite sa nad otázkou : prečo sa medicína , alebo všeobecne liečba neuberá touto geniálne ľahkou a „efektívnou“ cestou ? Ako to , že homeopatia celosvetovo nezvíťazila nad inými metódami liečby?

Odpoveď: pretože tadiaľto cesta nevedie. Práve naopak. Táto cesta vedie do záhuby homeopatie. A touto cestou mnohých vedú Misie homeopatie v ich rôznych podobách.  Veď keby to bolo také geniálne jednoduché, tak len na Slovensku by bola väčšina populácie zdravá. Toľko tu máme misionárov.....

V čom je táto cesta záhubou? V tom, že tí ktorí tomuto uveria a skúsia to, sa veľmi rýchlo sklamú. Sklamú sa preto, že prvý “efekt“ vystrieda skepsa , ktorá vyústi do záveru...homeopatia nefunguje. Preto vyrábanie rýchlo kvasených  homeopatov  je tá najistejšia cesta ako zatratiť homeopatiu ako liečebnú metódu.

Homeopatia nelieči chorobu, nelieči symptóm. Homeopatia je celostná liečba. A celostná liečba si vyžaduje vysokú erudíciu a zodpovedné štúdium.  Nedá sa  zjednodušiť na schému , kde na  určitý „problém“ je určitý liek. A pre všetkých rovnaký.  To je práve tá cesta do záhuby podávaná Misiou homeopatie. Je vrcholne nezodpovedné voči pacientom produkovať takýchto „homeopatov“ . Môžete mi namietnuť , že je na každom, či sa bude vzdelávať ďalej. Na 99% nebude. Postačí im nadšenie , že to predsa vedia. Preto je Misia homeopatia hrobárom homeopatie. Zodpovedný homeopat sa vzdeláva celoživotne. V Nemecku a Rakúsku sa môže homeopatii oficiálne venovať len ten, ktorý má patričné a uznávané v danej krajine vysokoškolské /alebo podobné/ vzdelanie doložené DIPLOMOM, nie CERTIFIKÁTOM o kurze. V našej krajine to môže robiť kto chce..dokonca aj bez certifikátu. Pripomína mi to veľkú krajinu –. Rusko. Tam každý kto má pušku , môže poľovať a každý kto má udicu môže rybárčiť.

Ak so mnou nesúhlasíte, tak  je to samozrejme vaše právo. Každý si môže vybrať. Túto otázku za vás nerozhodne legislatíva. Túto otázku rozhodne zdravý , sedliacky ROZUM.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ombudsmanka Patakyová: Budú to náročné dva roky, očakávala som zmenu

Ombudsmanka odmieta, že by sa sexuálnym menšinám venovala nadpriemerne.

Dobré ráno

Dobré ráno: Med od mestských včiel nie je menej kvalitný

Včely ohrozujú najmä pesticídy a otepľovanie.

Minúta po minúte: Majitelia fitnescentier avizovali blokádu vstupu do Bratislavy

Matovič chce z podobného konania urobiť trestný čin.


Už ste čítali?