Klasický homeopat potrebuje kvalitné a objektívne vzdelanie.

Autor: Miloslav Haas | 23.5.2013 o 7:58 | (upravené 23.5.2013 o 8:10) Karma článku: 3,97 | Prečítané:  1380x

Vo všeobecnosti platí , že  Slovensko ako malá krajina neponúka veľa možností výberu vzdelávania a  v tej kvalite ako by si mnohí priali. Preto veľa mladých ľudí odchádza študovať do zahraničia. Zlá je situácia aj vo vzdelaní v odbore „Klasická homeopatia“ . Zatiaľ sa ako jediná o toto pokúša SAKH – /Slovenská Akadémia klasickej homeopatie/. Tento článok chcem zamerať  na vysvetlenie toho omylu , ktorý pod touto zdanlivo správnou hlavičkou existuje.

Samuel Hahnemann zakladateľ kLASISKEJ HOMEOPATIESamuel Hahnemann zakladateľ kLASISKEJ HOMEOPATIE

 

V klasickej homeopatii sú tri obdobia , ktoré znamenajú prelom a stupienok k dnešnej kvalite. Tieto sú spojené s tromi menami – Hahnemann / nemecký lekár 18./19.stor– ako objaviteľ, Kent /americký lekár 19./20. stor./- významný teoretik a Vithoulkas – grécky homeopat – súčasnosť. Ten kto o sebe tvrdí , že vzdeláva ľudí v odbore klasická homeopatia , by mal svoju činnosť postaviť na týchto  troch menách a ich diele. Ak tak neurobí , alebo bude tvrdiť, že dotyční sú už prežitok ,tak je niekde chyba.

ZATIAĽ  JEDINÁ  a slovenská akadémia klasickej homeopatie – SAKH,  síce poctivo prebrala filozofiu a logiku vzdelávania profesora Vithoulkasa , pretože ako Laureát Alternatívnej Nobelovej ceny za homeopatiu/1996/ zrejme vie ako na to. Veľkoryso  sa ale zabudla odvolať na autora.  Príčiny sú mi jasné . Len v skratke. Meno profesora Vithoulkasa sa v odkazoch štúdijného programu nachádza skromne na poslednom mieste v kapitole “filozofia”/ http://www.klasicka-homeopatia.com/akademia/literatura.html/. Je to asi tak , ako keby ste študovali fyziku a ZABUDLI vám povedať , že bol  nejaký sir Isaac Newton. Prípadne vám povedali – čítajte aj toho, možno to bude užitočné. Toto pokrytectvo nemôžem akceptovať ani opomenúť.

Meno profesora Vithoulkasa sa neobjavuje ani v rolete “Vedecké štúdie” http://www.klasicka-homeopatia.com/homeopatia/veda.html. Základná práca G.Vithoulkasa “Homeopatická veda”  asi do tejto kategórie nepasuje.

V ponuke akadémie pod hlavičkou “KNIHY” http://www.klasicka-homeopatia.com/knihy.html meno “Vithoulkas” absentuje. Zato je tam niekoľko kníh osobného priateľa pána Petróciho  a jeho častého prednáškového hosťa – pána Scholtena. Biznis alebo osveta?

Márne by ste pátrali po mene “ Vithoulkas “ aj v časti “Zaujímavé odkazy o homeopatii” http://www.klasicka-homeopatia.com/odkazy.html. Profesor Vithoulkas je NEZAUJÍMAVÝ.

Aby som tým , ktorí vďaka informačnému embargu SAKH  nevedia  , koho to stále spomínam dovoľujem si  okopírovať   profil pána Profesora Vithoulkasa z portálu “ LINKEDIN”

Additional Honors & Awards

- Nomination as Honorary Professor of the University of the Aegean (December 2010)
- Nomination as Professor of the Kiev Medical Academy (October, 2000)
- Nomination as Honorary Professor of Moscow Medical Academy (2000)
- Gold Medal of the Hungarian Republic (May 2000)
- Gold Medal, by the Minister of Health in India, as the Homeopath of the Millenium (2000)
- Requested by Council of Europe to make a day- long presentation on homeopathic medicine (1999)
- "Alternative Nobel Prize", RIGHT LIVELIHOOD AWARD
by Right Livelihood Award Foundation (1996)
- Invited by the European Parliament to explain the position of homeopathy. E.P voted in favor for Homeopathy (1996)
-Invited by the World Health Organization to write the first article on Homeopathy for the book, Traditional Medicine, published by WHO, as well as the main article in the round table discussion for WHO’s scientific magazine, the World Health Forum journal (1980)

http://www.linkedin.com/profile/view?id=108308260&authType=name&authToken=30qA

ABSOLÚTNE NEZAUJÍMAVÝ ODKAZ

Skúste si predstaviť , že pri štúdiu biológie by vám niekto “zabudol” v osnovách hrubo zvýrazniť meno “Darwin” a dal by ho len tak mimochodom na koniec zoznamu… Aký by ste mali názor na takto postavenú štruktúru vzdelania?

Ak toto bol pokus o nový prístup ku klasickej homeopatii , tak dopadol rozpačito. Jeho duchovný otec  MUDr. Petróci pri tejto „osvetovej “ práci v snahe zbaviť modernú homeopatiu starých a plesnivých myšlienok /cháp „autorít“ / , vylial z vaničky s vodou aj dieťa. Jeho zmätenie vyplýva z genézy homeopatického prerodu alopata na „homeopata“. Akosi pritom zabudol, že ako  Hahnemann , tak aj Kent a samozrejme aj Vithoulkas  chápu klasickú homeopatiu ako OPOZÍCIU  alopatie / školskej medicíny/. Pán MUDr. Petróci síce nie je originálny , ani ojedinelý , ale naivne skúša symbiózu dvoch filozoficky ,  metodicky, terminologicky a koniec koncov personálne  NESPOJITEĽNÝCH vecí. Výsledok je trápenie seba, svojich študentov a v dôsledku aj potenciálnych pacientov. Ale zrejme sú s nim spokojní  MUDr.-kolegovia.

Preto meno „VITHOULKAS“ patrí zabudnutiu. Pretože pri čítaní jeho prejavu z roku 1996 , pri odovzdávaní  „Alternative Nobel Prize", RIGHT LIVELIHOOD AWARD  by Right Livelihood Award Foundation nájdeme hneď ako prvé jeho presvedčenie o tom že:

„...Homeopatický model tvrdí, že všetky chronické choroby, vrátane sennej nádchy, astmy, rakoviny, či AIDS, sú výsledkom nevhodnej intervencie konvenčnej medicíny do organizmu. Imunitný systém západnej populácie sa vplyvom silných chemických liekov a opakovaného očkovania zrútil a nakoniec prepustil choroby hlbšie do ľudského organizmu, do centrálnej a periférnej nervovej sústavy.

Krátko: tento model tvrdí, že konvenčná medicína, miesto toho aby choroby liečila, je vlastne príčinou degenerácie ľudskej rasy. Jednoduchou úvahou dospejeme k záveru, že keby konvenčná medicína naozaj liečila chronické choroby, mali by sme dnes na západe duševne, emočne aj fyzicky zdravú populáciu....“

Chápem že pre každého MUDr. je toto silná káva a myšlienka nie hodná propagácie. Preto aj INFORMAČNÉ EMBARGO NA VITHOULKASA . Pre istotu. Pre istotu , že pacienti nebudú klásť nepríjemné otázky a príjmu za bernú mincu , že vzdelaný MUDr. je automaticky aj vzdelaný Klasický homeopat. Lebo to je práve cieľ  „SAKH-vzdelávania“ . Aby som vec uviedol na správnu mieru musím povedať, že podľa vzorca chovania pána  Hahnemanna je jediná možnosť ako sa venovať homeopatii – vzdať sa svojej lekárskej praxe a začať od začiatku. Ťažká to myšlienka, najmä na Slovensku , kde richtár, farár a doktor boli /a zrejme aj stále sú / piliere vzdelanosti. V mojich postojoch nie som osamelý a dovolím si na podporu citovať českého kolegu pána Zachariáša , ktorý má z pohľadu MUDr.Petróciho vážny nedostatok – vyštudoval International Academy of Classical Homeopathy u profesora Vithoulkasa . Tu sú jeho slová:

“....Na žebříčku důvěryhodnosti informací v Homeopatii jsou ….všechny Hahnemannovy knihy na prvním místě. Jelikož na poli homeopatické léčby a vzdělávání dosud v naší zemi / Aj v NAŠEJ ZEMI- pozn. autora M.H./ neexistují žádné standardy, může dělat nebo učit homeopatii v podstatě kdokoliv. Pokud to myslíte s homeopatií skutečně vážně a nechcete se vyhýbat tvrdé práci, která Vás čeká, spolehněte se na svůj zdravý rozum a výše zmíněná fakta, která jsou prověřena staletími. Pokud jste student a někdo, kdo se prohlašuje za učitele Homeopatie Vám řekne, že to, co řekl Hahnemann dnes neplatí a že dnes existují mnohem hlubší metody (tak je to často nazýváno) jak nalézt správný lék, bude mluvit o centrálních bludech, psychologii, astrologii, eav, atd. utíkejte, seč Vám nohy stačí, pokud Vaším cílem je stát se dobrým homeopatem, který bude dělat čest své profesi a chcete pomoci lidem. Nikdo v celé historii homeopatie neměl takovou úspěšnost v léčbě, jako Dr. Hahnemann. “ / www.pcch.cz/cs/myty1_249.html/.

A ja môžem len dodať , že to isté platí aj o úspešnosti a knihách profesora Vithoulkasa. A že každý , kto bude dokazovať niečo iné si bude musieť vymyslieť iný názov pre svoje zmätené úvahy. Klasická homeopatia je len jedna – Hahnemanova, všetko ostatné je len kamufláž.

Záverom opäť pán Zachariáš /žiak profesora Vithoulkasa –klasický homeopat/

“ ..Problém těchto homeopatů nového věku tkví v tom, že jim chybí pokora. Pokora ke starým mistrům a k tomu, co dokázali. A v tom to celé vězí. Pokud má student pokoru před Hahnemannem, Kentem, Vithoulkasem, atd.. může od nich brát a díky tomu jeho znalosti rostou. Tito mistři nebyli a nejsou snílci, ale vědci, kteří všechny své objevy tisíckrát ověřili než je začali prohlašovat za platné. Všichni z nich patří mezi nejúspěšnějšími homeopaty všech dob a od koho jiného bychom se měli učit než od nich?”

/ www.pcch.cz/cs/myty1_249.html/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?