Začíname novú éru v homeopatickom vzdelávaní.

Autor: Miloslav Haas | 21.5.2013 o 17:03 | (upravené 22.5.2013 o 8:16) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  541x

Slovensko ako malá krajina neponúka veľa možností výberu vzdelávania v tej kvalite ako by si mnohí priali. Preto veľa mladých ľudí odchádza študovať do zahraničia. Zlá je situácia aj vo vzdelaní v odbore „Klasická homeopatia“ . Ten ktorý chce získať odborné vzdelanie je v situácii  , ako mnou  v blogu už raz spomínaný Adam v raji. Aj toho raz navštívil BOH , ktorý priviedol so sebou Evu. A povedal Adamovi – „Adam vyber si ženu.“

Profesor G.VithoulkasProfesor G.Vithoulkas

 

Slovenskí homeopatickí „Adamovia“ to majú ťažké. Tiež som patril medzi nich. Moje rozhodnutie študovať neuspokojila slovenská ponuka. Preto som sa rozhodol pre štúdium v Čechách. Žiaľ po roku zmätenosti a pochybnostiach o vlastných schopnostiach som pochopil , že som si vybral zle. To čo sa nazývalo klasická homeopatia , bol v skutočnosti  pokus ju nahradiť tzv. “novou školou“  Nechcem vás zamestnávať podrobnosťami , preto si dovolím citovať iného českého klasického homeopata – pána Zachariáša , ktorý o tomto píše nasledovne:

Jedním z projevů zdravé mysli je jasnost myšlenek, jednoduchost a struktura. Naopak zmatené teorie, neurčité odpovědi, arogance a patologická touha po obdivu jsou projevy duševní poruchy. Pokud tedy jdete na seminář nebo čtete knihu a jste po návštěvě kurzu nebo přečtení knihy zmateni, nerozumíte tomu, nedává Vám to smysl, chyba není na Vaší straně. Homeopatie je totálně logická, velmi snadno pochopitelná a to každým člověkem.”/ www.pcch.cz/cs/myty1_249.html

Tento pocit mám aj ja po analýze ponuky slovenskej podoby homeopatického vzdelávania/SAKH/. Budem konkrétny. V klasickej homeopatii sú tri obdobia , ktoré znamenajú prelom a stupienok k dnešnej kvalite. Tieto sú spojené s tromi menami – Hahnemann / nemecký lekár 18./19.stor– ako objaviteľ, Kent /americký lekár 19./20. stor./- významný teoretik a Vithoulkas – grécky homeopat – súčasnosť. Ten kto o sebe tvrdí , že vzdeláva ľudí v odbore klasická homeopatia , by mal svoju činnosť postaviť na týchto  troch menách a ich diele. Ak tak neurobí , alebo bude tvrdiť, že dotyční sú už prežitok ,tak je niekde chyba. Táto chyba sa stala v mojom prípade v Čechách a v prípade Slovenska existuje pri našom “božskom” výbere.

ZATIAĽ  JEDINÁ  a slovenská akadémia klasickej homeopatie – SAKH,  síce poctivo prebrala filozofiu a logiku vzdelávania profesora Vithoulkasa , pretože ako Laureát Alternatívnej Nobelovej ceny za homeopatiu /1996/ zrejme vie ako na to. Veľkoryso sa ale zabudla odvolať na autora.  Príčiny sú mi jasné , ale nie je priestor na ich analýzu. Len v skratke. Meno profesora Vithoulkasa sa v odkazoch štúdijného programu nachádza skromne na poslednom mieste v kapitole “filozofia”/ http://www.klasicka-homeopatia.com/akademia/literatura.html/. Je to asi tak , ako keby ste študovali fyziku a ZABUDLI vám povedať , že bol  nejaký sir Isaac Newton. Prípadne vám povedali – čítajte aj toho, možno to bude užitočné. Toto pokrytectvo nemôžem akceptovať ani opomenúť.  Meno profesora Vithoulkasa sa neobjavuje ani v rolete “Vedecké štúdie” http://www.klasicka-homeopatia.com/homeopatia/veda.html. Základná práca G.Vithoulkasa “Homeopatická veda”  asi do tejto kategórie nepasuje.

V ponuke akadémie pod hlavičkou “KNIHY”  http://www.klasicka-homeopatia.com/knihy.html meno “Vithoulkas” absentuje.

Márne by ste pátrali po mene “ Vithoulkas “ aj v časti “Zaujímavé odkazy o homeopatii” http://www.klasicka-homeopatia.com/odkazy.html.  Profesor Vithoulkas je NEZAUJÍMAVÝ.

Aby som tým , ktorí vďaka informačnému embargu SAKH  nevedia  , koho to stále spomínam dovoľujem si  okopírovať   profil pána profesora Vithoulkasa z portálu “ LINKEDIN”

Additional Honors & Awards

- Nomination as Honorary Professor of the University of the Aegean (December 2010)
- Nomination as Professor of the Kiev Medical Academy (October, 2000)
- Nomination as Honorary Professor of Moscow Medical Academy (2000)
- Gold Medal of the Hungarian Republic (May 2000)
- Gold Medal, by the Minister of Health in India, as the Homeopath of the Millenium (2000)
- Requested by Council of Europe to make a day- long presentation on homeopathic medicine (1999)
- "Alternative Nobel Prize", RIGHT LIVELIHOOD AWARD
by Right Livelihood Award Foundation (1996)
- Invited by the European Parliament to explain the position of homeopathy. E.P voted in favor for Homeopathy (1996)
-Invited by the World Health Organization to write the first article on Homeopathy for the book, Traditional Medicine, published by WHO, as well as the main article in the round table discussion for WHO’s scientific magazine, the World Health Forum journal (1980)

http://www.linkedin.com/profile/view?id=108308260&authType=name&authToken=30qA

ABSOLÚTNE NEZAUJÍMAVÝ ODKAZ

Preto som sa rozhodol, že tento stav zmením. Aby ste neprepadali ilúzii , že som nejaký tajný Herkules a jeden z mojich počinov sa volá čistenie Augiášovho chlieva , tak o sebe musím prezradiť , že mám 59 rokov a na tento počin sa obyčajne očakáva niečo mladšie. Napriek tomu som sa odhodlal a budem pokračovať.

Z toho výberu , čo dnes štúdium klasickej homeopatie ponúka bola pre mňa lákavá ponuka Medzinárodnej Akadémie Klasickej Homeopatie s prednášateľom profesorom Vithoulkasom. Pátral som  aj smerom na východ  / študoval som v rusku a jazyk mi nerobí problém /. A čuduj sa svete  -  našiel som hneď tri pobočky Medzinárodnej Akadémie.

Jedna v Moskve, druhá v Petrohrade a tretia v Kijeve.  A všade formou e-learningu prednáša professor Vithoulkas. Každé štúdium/ 8 semestrov / je ukončené skúškou. Podotýkam , že vyššie renomé ako má táto Akadémia asi v Európe nenájdete.

Začal som študovať v Moskve . A hneď v prvom semestri prišla ponuka – vytvoriť podmienky na takúto formu štúdia aj na Slovensku. Aby to bolo úplné využijem zoznam krajín , kde táto forma štúdia pod záštitou profesora Vithoulkasa  už beží  :

Croatia, Egypt ,Germany ,Holland, Italy, India , Mexico , Peru , Romania, Russia , Serbia , Sweden ,U.K. , Ukraine / http://www.vithoulkas.com/en/education/v, ideo-courses.html/.

Od septembra 2013 k tomuto zoznamu pribúda aj  SLOVENSKO.  Vytvorili sme na to podmienky .  A bude to štúdium klasickej homeopatie v tej podobe ako KLASICKÁ HOMEOPATIA podľa Hahnemanna, Kenta a Vithoulkasa má byť. Zárukou je professor Vithoulkas.

Nedá mi na záver uviesť ešte raz citát z článku pána Zachriáša:

Na žebříčku důvěryhodnosti informací v Homeopatii jsou ….všechny Hahnemannovy knihy na prvním místě. Jelikož na poli homeopatické léčby a vzdělávání dosud v naší zemi neexistují žádné standardy, může dělat nebo učit homeopatii v podstatě kdokoliv. Pokud to myslíte s homeopatií skutečně vážně a nechcete se vyhýbat tvrdé práci, která Vás čeká, spolehněte se na svůj zdravý rozum a výše zmíněná fakta, která jsou prověřena staletími. Pokud jste student a někdo, kdo se prohlašuje za učitele Homeopatie Vám řekne, že to, co řekl Hahnemann dnes neplatí a že dnes existují mnohem hlubší metody (tak je to často nazýváno) jak nalézt správný lék, bude mluvit o centrálních bludech, psychologii, astrologii, eav, atd. utíkejte, seč Vám nohy stačí, pokud Vaším cílem je stát se dobrým homeopatem, který bude dělat čest své profesi a chcete pomoci lidem. Nikdo v celé historii homeopatie neměl takovou úspěšnost v léčbě, jako Dr. Hahnemann. “ / www.pcch.cz/cs/myty1_249.html/.

A ja môžem len dodať , že to isté platí aj o úspešnosti a knihách profesora Vithoulkasa. A že každý , kto bude dokazovať niečo iné si bude musieť vymyslieť iný názov pre svoje zmätené úvahy. Klasická homeopatia je len jedna – Hahnemanova, všetko ostatné je len kamufláž.

Záverom ešte naposledy pán Zachariáš /žiak profesora Vithoulkasa –klasický homeopat/:

“ ..Problém těchto homeopatů nového věku tkví v tom, že jim chybí pokora. Pokora ke starým mistrům a k tomu, co dokázali. A v tom to celé vězí. Pokud má student pokoru před Hahnemannem, Kentem, Vithoulkasem, atd.. může od nich brát a díky tomu jeho znalosti rostou. Tito mistři nebyli a nejsou snílci, ale vědci, kteří všechny své objevy tisíckrát ověřili než je začali prohlašovat za platné. Všichni z nich patří mezi nejúspěšnějšími homeopaty všech dob a od koho jiného bychom se měli učit než od nich?”

/ www.pcch.cz/cs/myty1_249.html/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?