Homeopatia , voodoo a prevencia

Autor: Miloslav Haas | 28.1.2013 o 12:53 | Karma článku: 7,93 | Prečítané:  2254x

Homeopatia môže všetko. Keď si dnes dáte správnu guličku , ani o rok neochoriete na chrípku. Ak si celú zimu budete ordinovať správne homeopatiká , nebudete chorí a všetky epidémie vás obídu. Homeopatia vie aké prídu epidémie , homeopatia je lepšia ako voodoo.

Nebudem polemizovať o konkrétnych obchodných názvoch alebo skúsenostiach každého, kto takto postupuje. Poviem len všeobecne. Odhliadnuc od toho, že vždy lepšia homeopatia ako niečo chemické, sú vyššie uvedené tvrdenia  omyl , komerčná aktivita. Poviem vám prečo:

1. Homeopatia nepozná pojem všeobecná prevencia. Pretože klasická homeopatia sa zameriava na príčinnosť ochorenia, môže v prípade ohrozenia epidemickým ochorením zabrániť tomuto podaním správneho lieku , ale vždy len na individuálnom základe. Všeobecné vakcíny sa v homeopatii nevyskytujú.

2. Viaczložkové homeopatiká ponúkané vo voľnom predaji môžu kladne vplývať na upevnenie imunity a tá následne odolá aj pokušeniam pri rôznych epidémiách, ale nie preto, že by boli priamo indikované práve proti týmto ochoreniam. Ak má pacient slabú imunitu , tieto lieky veľa ovplyvniť nevedia.

3. Ako klasický homeopat nesúhlasím s postupom podávať viaczložkové lieky , aj keď tie ponúkané sú v slabých potenciách. Obrazne povedané veľa škody nenarobia a rýchlo odznejú. Keby som chcel byť veľmi sarkastický , tak by som  podľa zásady „Neliečme chorobu, liečme človeka, jeho choroba začína v mysli“ , konštatoval , že presvedčenie ,že sa „preventívne“ chránim, má asi väčší význam, ako účinok prijímaných homeopatík.

Toľko k prevencii v homeopatii. Teraz zopár postrehov k očkovaniu. Očkovanie mnohí uvádzajú ako príklad homeopatického postupu, čiže použitia princípu „podobné podobným“. Tento povrchný pohľad je hlboký omyl. Očkovanie je totiž aplikované na všetkých bez ohľadu na jeho individualitu. A homeopatia je postavená práve na jedinečnosti a individualite pacienta. Z pohľadu homeopata je očkovanie veľmi nebezpečné.

Skúsme si tento problém rozobrať podrobnejšie. Porušená je hneď prvá zásada , že lieky sa v homeopatii overujú len na zdravých pacientoch . Skúšky liekov sa v homeopatii nazývajú „prooving“. A robia sa len na zdravých jedincoch. Vo veľmi všeobecnej rovine sa dá povedať, že tie symptómy , ktoré podaný homeopatický liek vyvolá na zdravom jedincovi, tie isté lieči u chorého pacienta. Očkovanie,  ako ho uplatňuje medicína dnes neskúma pacienta. Nezohľadňuje jeho predispozíciu k ochoreniam , neskúma dedičnosť  a individuálnu náchylnosť na ochorenia určitého typu. Preto podanie vakcíny môže vyvolať hlboké narušenie zdravia pacienta. Pretože väčšina povinných očkovaní sa deje v rannom veku , je tento postup ešte nebezpečnejší.

Nebudeme sa zameriavať na legislatívnu stránku , pretože ak sa niekto chce brániť  , musí brať na seba značnú zodpovednosť. Pozrime sa na zdravotné následky. Po podaní vakcíny sa objavia  v zásade dve reakcie:

A. Očkovanie sa „ujme“ , to znamená že je určitý stupeň reakcie /bolo  „úspešné“ /

B. Nie je žiadna reakcia /Nebolo úspešné , treba zopakovať /

B : Začneme tou druhou. Homeopatia vyhodnocuje absenciu reakcie nasledovne:

1.Veľmi zdravý organizmus

2. Hlboká patológia

Zdanlivo protichodné hodnotenie sa optikou homeopatie vyhodnocuje nasledovne.

1. Ak je organizmus zdravý , tak si poradí s chorobou aj bez vakcinácie, očkovanie je teda zbytočné.

2. Ak je však patológia hlboká , organizmus je postihnutý na hlbšej úrovni patológie, ako je cielená vakcína a na podnet nereaguje, organizmus „nesomatizuje“ ,  pretože boj o zdravie prebieha na hlbšej úrovni /emočnej alebo psychickej /. Toto by sa dalo prirovnať k obrane stredovekého hradu – ak sa bojuje o vnútorné hradby, nepriateľ už prenikol do mesta a boj o vonkajšie hradby je nepodstatný. Ako však absenciu reakcie vyhodnotí medicína? Opakovaním vakcinácie. Skúste sa z pohľadu vyššie uvedenej logiky zamyslieť nad následkami.

A : Venujme sa teraz aj  prvej reakcii – očkovanie „bolo úspešné“. Sú možné nasledovné reakcie:

1. Mierna reakcia

2. Silná reakcia, s horúčkou a sprievodnými symptómami.

3. Veľmi silná reakcia s komplikáciami.

Aký je pohľad homeopata?

1. V  prípade  miernej reakcie obranný mechanizmus nie je dosť silný , aby sa vyrovnal s nemocou  a reaguje slabo. Choroba vplýva na budúce zhoršenie zdravia a presúva sa „hlbšie“  do organizmu. Preto takýto pacient obyčajne nereaguje na opakovanú vakcináciu a stáva sa z neho v dôsledku očkovania pacient s hlbokou patológiou.

2. Druhý prípad silnej reakcie hovorí o dobrej reakcii organizmu. Žiaľ takéto vyhodnotenie býva najčastejšie u detí , ktorých obranný mechanizmus nebol ešte vážnejšie oslabený. Medicína tento prípad vyhodnocuje ako úspešný z pohľadu vakcinácie. Pre homeopata by  jediným prejavom zdravia bola nulová reakcia na vakcínu v prípade zdravého jedinca. / Nezabúdajme na to , že  pre homeopata je pacient vždy jedinečný , preto aj vyhodnotenie reakcie nemôže byť paušálne a v prípade absencie reakcie ja tu aj druhá možnosť hlbokej patológie/.  Silná reakcia však pre homeopata znamená , že takýto pacient je náchylný na daný typ onemocnenia a v prípade ak bude tomuto ochoreniu vystavený , môže ochorieť napriek očkovaniu. Čiže účinnosť vakcinácie je otázna.

3. Tretí prípad  je reakcia s komplikáciami. O týchto dôsledkoch medicína cudne mlčí. Z pohľadu homeopata je táto reakcia dôkazom absencie obranného mechanizmu.  Tento prípad je z pohľadu „zdravia“ očkovaného najhorší, pretože následkom vakcinácie dochádza k vzniku vážnych chronických stavov. Ich vznik sa datuje od vakcinácie a každý z nás podobné prípady pozná. Málokedy ale medicína prizná , že patológia je dôsledok vakcinácie, pretože dôsledky sú obyčajne  „z iného súdka“ , ako bola vakcinácia. Pre homeopata je logická súvislosť nespochybniteľná, pretože celostný pohľad na človeka hovorí o previazanosti fyzického , emočného a psychického.

Preto prirovnávať očkovanie k homeopatii je omyl.

Som presvedčený o tom , že vyššie uvedenú logiku väčšina odmietne. Nemáme radi ak sa hovorí o nepríjemných veciach.  Homeopatia očkovanie jednoznačne odmieta a zo svojho pohľadu vidí nasledovné riešenie: individuálnym prístupom  vyhodnotiť zdravotný stav každého a začať s upevňovaním imunity tak , aby nedošlo k prípadnému ochoreniu. V prípade ak k ochoreniu príde , jeho priebeh a liečba by mala byť zvládnutá vlastnými silami organizmu s pomocou homeopatie. Neutešujme sa myšlienkou a tvrdením , že vďaka očkovaniam väčšina „metiel“ bola minimalizovaná. Ako dôsledok pôsobenia chemických liekov a systematickej vakcinácie sa mnohí nachádzajú za hranicou patológie, kde reakcia na podnety je minimálna až nulová. A to je pohľad, ktorý vystihuje dnešný „civilizovaný“ svet. Dôkazom sú prevládajúce „diagnózy“ nášho „zaočkovaného“ sveta , ktoré sa pohybujú v oblastiach alergií, chronických chorôb  a  - čo je najhoršie -  emočných a psychických porúch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?