Aby ste nepovedali , že ste nevedeli....

Autor: Miloslav Haas | 7.11.2012 o 8:17 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  999x

Homeopatia a očkovanie. Očkovanie mnohí uvádzajú ako príklad homeopatického postupu, čiže použitia princípu „podobné podobným“. Tento povrchný pohľad je hlboký omyl. Očkovanie je totiž aplikované na všetkých bez ohľadu na jeho individualitu. A homeopatia je postavená práve na jedinečnosti a individualite pacienta. Z pohľadu homeopata je očkovanie veľmi nebezpečné.

Skúsme si tento problém rozobrať podrobnejšie. Porušená je hneď prvá zásada , že lieky sa v homeopatii overujú len na zdravých pacientoch . Skúšky liekov sa v homeopatii nazývajú „prooving“. A robia sa len na zdravých jedincoch. Vo veľmi všeobecnej rovine sa dá povedať, že tie symptómy , ktoré podaný homeopatický liek vyvolá na zdravom jedincovi, tie isté lieči u chorého pacienta. Očkovanie,  ako ho uplatňuje medicína dnes neskúma pacienta. Nezohľadňuje jeho pre dispozíciu k ochoreniam , neskúma dedičnosť  a individuálnu náchylnosť na ochorenia určitého typu. Preto podanie vakcíny môže vyvolať hlboké narušenie zdravia pacienta. Pretože väčšina povinných očkovaní sa deje v rannom veku , je tento postup ešte nebezpečnejší.

Nebudeme sa zameriavať na legislatívnu stránku , pretože ak sa niekto chce brániť  , musí brať na seba značnú zodpovednosť. Pozrime sa na zdravotné následky. Po podaní vakcíny sa objavia  v zásade dve reakcie:

 

A. Očkovanie sa „ujme“ , to znamená že je určitý stupeň reakcie

B. Nie je žiadna reakcia

 

B : Začneme tou druhou. Homeopatia vyhodnocuje absenciu reakcie nasledovne:

 

1.Veľmi zdravý organizmus

2. Hlboká patológia

 

Zdanlivo protichodné hodnotenie sa optikou homeopatie vyhodnocuje nasledovne.

1. Ak je organizmus zdravý , tak si poradí s chorobou aj bez vakcinácie, očkovanie je teda zbytočné.

 

2. Ak je však patológia hlboká , organizmus je postihnutý na hlbšej úrovni patológie, ako je cielená vakcína a na podnet nereaguje, pretože boj o zdravie prebieha na hlbšej úrovni. Toto by sa dalo prirovnať k obrane stredovekého hradu – ak sa bojuje o vnútorné hradby, nepriateľ už prenikol do mesta a boj o vonkajšie hradby je nepodstatný.

Ako však absenciu reakcie vyhodnotí medicína? Opakovaním vakcinácie. Skúste sa z pohľadu vyššie uvedenej logiky zamyslieť nad následkami.

 

A : Venujme sa teraz aj  prvej reakcii – očkovanie „bolo úspešné“. Sú možné nasledovné reakcie:

 

1. Mierna reakcia

2. Silná reakcia, s horúčkou a sprievodnými symptómami. 

3. Veľmi silná reakcia s komplikáciami.

 

Aký je pohľad homeopata?

1. V  prípade  miernej reakcie obranný mechanizmus nie je dosť silný , aby sa vyrovnal s nemocou  a reaguje slabo. Choroba vplýva na budúce zhoršenie zdravia a presúva sa „hlbšie“  do organizmu. Preto takýto pacient obyčajne nereaguje na opakovanú vakcináciu a stáva sa z neho v dôsledku očkovania pacient s hlbokou patológiou.

 

2. Druhý prípad silnej reakcie hovorí o dobrej reakcii organizmu. Žiaľ takéto vyhodnotenie býva najčastejšie u detí , ktorých obranný mechanizmus nebol ešte vážnejšie oslabený. Medicína tento prípad vyhodnocuje ako úspešný z pohľadu vakcinácie. Pre homeopata by  jediným prejavom zdravia bola nulová reakcia na vakcínu v prípade zdravého jedinca. / Nezabúdajme na to , že  pre homeopata je pacient vždy jedinečný , preto aj vyhodnotenie reakcie nemôže byť paušálne a v prípade absencie reakcie ja tu aj druhá možnosť hlbokej patológie/.  Silná reakcia však pre homeopata znamená , že takýto pacient je náchylný na daný typ onemocnenia a v prípade ak bude tomuto ochoreniu vystavený , môže ochorieť napriek očkovaniu. Čiže účinnosť vakcinácie je otázna.

 

3. Tretí prípad  je reakcia s komplikáciami. O týchto dôsledkoch medicína cudne mlčí. Z pohľadu homeopata je táto reakcia dôkazom absencie obranného mechanizmu.  Tento prípad je z pohľadu „zdravia“ očkovaného najhorší, pretože následkom vakcinácie dochádza k vzniku vážnych chronických stavov. Ich vznik sa datuje od vakcinácie a každý z nás podobné prípady pozná. Málokedy ale medicína prizná , že patológia je dôsledok vakcinácie, pretože dôsledky sú obyčajne  „z iného súdka“ , ako bola vakcinácia. Pre homeopata je logická súvislosť nespochybniteľná, pretože celostný pohľad na človeka hovorí o previazanosti fyzického , emočného a psychického.

 

Som presvedčený o tom , že vyššie uvedenú logiku väčšina odmietne. Nemáme radi ak sa hovorí o nepríjemných veciach.  Homeopatia očkovanie jednoznačne odmieta a zo svojho pohľadu vidí nasledovné riešenie: individuálnym prístupom k vyhodnoteniu zdravotného stavu každého začať s upevňovaním imunity tak , aby nedošlo k prípadnému ochoreniu. V prípade ak k ochoreniu príde , jeho priebeh a liečba by mala byť zvládnutá vlastnými silami organizmu. Neutešujme sa myšlienkou a tvrdením , že vďaka očkovaniam väčšina „metiel“ bola minimalizovaná. Pohľad môže byť aj dramatickejší – ako dôsledok pôsobenia chemických liekov a systematickej vakcinácie sa mnohí nachádzajú za hranicou patológie, kde reakcia na podnety je minimálna až nulová. A to je pohľad, ktorý síce robí z homeopatov kacírov súčasnosti , ale vystihuje dnešný „civilizovaný“ svet. Dôkazom sú prevládajúce „diagnózy“ nášho „zaočkovaného“ sveta , ktoré sa pohybujú v oblastiach alergií, chronických chorôb  a  - čo je najhoršie -  emočných a psychických porúch. Na dokreslenie – homeopatia rozoznáva tri roviny , kde sa prejavuje patológia – fyzickú, emočnú a psychickú. Najhlbšou patológiou je psychická. Pre lepšie pochopenie zas príklad stredovekého hradu. Sídlo panovníka bolo až za vnútornými hradbami. Preto museli útočníci najprv dobyť vonkajšie a neskôr aj niekoľko ďalších obranných valov . Centrum / psychika / bolo treba brániť až po prekonaní ostatných prekážok.

Ako je na tom váš hrad?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Na koncerte v Manchestri došlo k výbuchu, hlásia 19 obetí

Po koncerte Ariany Grande počuli fanúšikovia výbuch, explózia nastala vo voľne prístupnej vstupnej hale.

DOMOV

Politický geograf: Veľa ľudí nevie, koho si proti Kotlebovi vybrať

Kotleba ťaží aj zo slabej informovanosti.

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Rodinkárstvo voličom ĽSNS neprekáža, Klus chce úrad čistiť.


Už ste čítali?