Aby ste nepovedali , že ste nevedeli....

Autor: Miloslav Haas | 7.11.2012 o 8:17 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  1001x

Homeopatia a očkovanie. Očkovanie mnohí uvádzajú ako príklad homeopatického postupu, čiže použitia princípu „podobné podobným“. Tento povrchný pohľad je hlboký omyl. Očkovanie je totiž aplikované na všetkých bez ohľadu na jeho individualitu. A homeopatia je postavená práve na jedinečnosti a individualite pacienta. Z pohľadu homeopata je očkovanie veľmi nebezpečné.

Skúsme si tento problém rozobrať podrobnejšie. Porušená je hneď prvá zásada , že lieky sa v homeopatii overujú len na zdravých pacientoch . Skúšky liekov sa v homeopatii nazývajú „prooving“. A robia sa len na zdravých jedincoch. Vo veľmi všeobecnej rovine sa dá povedať, že tie symptómy , ktoré podaný homeopatický liek vyvolá na zdravom jedincovi, tie isté lieči u chorého pacienta. Očkovanie,  ako ho uplatňuje medicína dnes neskúma pacienta. Nezohľadňuje jeho pre dispozíciu k ochoreniam , neskúma dedičnosť  a individuálnu náchylnosť na ochorenia určitého typu. Preto podanie vakcíny môže vyvolať hlboké narušenie zdravia pacienta. Pretože väčšina povinných očkovaní sa deje v rannom veku , je tento postup ešte nebezpečnejší.

Nebudeme sa zameriavať na legislatívnu stránku , pretože ak sa niekto chce brániť  , musí brať na seba značnú zodpovednosť. Pozrime sa na zdravotné následky. Po podaní vakcíny sa objavia  v zásade dve reakcie:

 

A. Očkovanie sa „ujme“ , to znamená že je určitý stupeň reakcie

B. Nie je žiadna reakcia

 

B : Začneme tou druhou. Homeopatia vyhodnocuje absenciu reakcie nasledovne:

 

1.Veľmi zdravý organizmus

2. Hlboká patológia

 

Zdanlivo protichodné hodnotenie sa optikou homeopatie vyhodnocuje nasledovne.

1. Ak je organizmus zdravý , tak si poradí s chorobou aj bez vakcinácie, očkovanie je teda zbytočné.

 

2. Ak je však patológia hlboká , organizmus je postihnutý na hlbšej úrovni patológie, ako je cielená vakcína a na podnet nereaguje, pretože boj o zdravie prebieha na hlbšej úrovni. Toto by sa dalo prirovnať k obrane stredovekého hradu – ak sa bojuje o vnútorné hradby, nepriateľ už prenikol do mesta a boj o vonkajšie hradby je nepodstatný.

Ako však absenciu reakcie vyhodnotí medicína? Opakovaním vakcinácie. Skúste sa z pohľadu vyššie uvedenej logiky zamyslieť nad následkami.

 

A : Venujme sa teraz aj  prvej reakcii – očkovanie „bolo úspešné“. Sú možné nasledovné reakcie:

 

1. Mierna reakcia

2. Silná reakcia, s horúčkou a sprievodnými symptómami. 

3. Veľmi silná reakcia s komplikáciami.

 

Aký je pohľad homeopata?

1. V  prípade  miernej reakcie obranný mechanizmus nie je dosť silný , aby sa vyrovnal s nemocou  a reaguje slabo. Choroba vplýva na budúce zhoršenie zdravia a presúva sa „hlbšie“  do organizmu. Preto takýto pacient obyčajne nereaguje na opakovanú vakcináciu a stáva sa z neho v dôsledku očkovania pacient s hlbokou patológiou.

 

2. Druhý prípad silnej reakcie hovorí o dobrej reakcii organizmu. Žiaľ takéto vyhodnotenie býva najčastejšie u detí , ktorých obranný mechanizmus nebol ešte vážnejšie oslabený. Medicína tento prípad vyhodnocuje ako úspešný z pohľadu vakcinácie. Pre homeopata by  jediným prejavom zdravia bola nulová reakcia na vakcínu v prípade zdravého jedinca. / Nezabúdajme na to , že  pre homeopata je pacient vždy jedinečný , preto aj vyhodnotenie reakcie nemôže byť paušálne a v prípade absencie reakcie ja tu aj druhá možnosť hlbokej patológie/.  Silná reakcia však pre homeopata znamená , že takýto pacient je náchylný na daný typ onemocnenia a v prípade ak bude tomuto ochoreniu vystavený , môže ochorieť napriek očkovaniu. Čiže účinnosť vakcinácie je otázna.

 

3. Tretí prípad  je reakcia s komplikáciami. O týchto dôsledkoch medicína cudne mlčí. Z pohľadu homeopata je táto reakcia dôkazom absencie obranného mechanizmu.  Tento prípad je z pohľadu „zdravia“ očkovaného najhorší, pretože následkom vakcinácie dochádza k vzniku vážnych chronických stavov. Ich vznik sa datuje od vakcinácie a každý z nás podobné prípady pozná. Málokedy ale medicína prizná , že patológia je dôsledok vakcinácie, pretože dôsledky sú obyčajne  „z iného súdka“ , ako bola vakcinácia. Pre homeopata je logická súvislosť nespochybniteľná, pretože celostný pohľad na človeka hovorí o previazanosti fyzického , emočného a psychického.

 

Som presvedčený o tom , že vyššie uvedenú logiku väčšina odmietne. Nemáme radi ak sa hovorí o nepríjemných veciach.  Homeopatia očkovanie jednoznačne odmieta a zo svojho pohľadu vidí nasledovné riešenie: individuálnym prístupom k vyhodnoteniu zdravotného stavu každého začať s upevňovaním imunity tak , aby nedošlo k prípadnému ochoreniu. V prípade ak k ochoreniu príde , jeho priebeh a liečba by mala byť zvládnutá vlastnými silami organizmu. Neutešujme sa myšlienkou a tvrdením , že vďaka očkovaniam väčšina „metiel“ bola minimalizovaná. Pohľad môže byť aj dramatickejší – ako dôsledok pôsobenia chemických liekov a systematickej vakcinácie sa mnohí nachádzajú za hranicou patológie, kde reakcia na podnety je minimálna až nulová. A to je pohľad, ktorý síce robí z homeopatov kacírov súčasnosti , ale vystihuje dnešný „civilizovaný“ svet. Dôkazom sú prevládajúce „diagnózy“ nášho „zaočkovaného“ sveta , ktoré sa pohybujú v oblastiach alergií, chronických chorôb  a  - čo je najhoršie -  emočných a psychických porúch. Na dokreslenie – homeopatia rozoznáva tri roviny , kde sa prejavuje patológia – fyzickú, emočnú a psychickú. Najhlbšou patológiou je psychická. Pre lepšie pochopenie zas príklad stredovekého hradu. Sídlo panovníka bolo až za vnútornými hradbami. Preto museli útočníci najprv dobyť vonkajšie a neskôr aj niekoľko ďalších obranných valov . Centrum / psychika / bolo treba brániť až po prekonaní ostatných prekážok.

Ako je na tom váš hrad?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?