Otrasné svedectvo otrasnej lekárky žije a prekvitá.

Autor: Miloslav Haas | 27.1.2012 o 8:11 | Karma článku: 10,41 | Prečítané:  3257x

11.novembra minulého roku som uverejnil svoj názor pod názvom „Otrasné svedectvo otrasnej lekárky“ , kde som pranieroval dogmatizmus pisateľky na homeopatiu ako liečebnú metódu. Pretože som vtedy nepoznal autorku, dovolím si dnes doplniť tento nedostatok. Jedná sa o pani doktorku Vlčkovú. Jej „doktorovanie“ má okrem toho pôvodného – humánneho ešte iný náboj. Náboj systematického vymetania racia a vyháňania diabla bielej mágie, ako nazýva homeopatiu.Tento krát sa vyzbrojila mediálne účinnejšou zbraňou – použila rádio LUMEN.

Základnou metódou tejto pani exorcistky je vyhýbanie sa konfrontácii svojho bludu s iným názorom. Na tom by nebolo nič zlé , keby zostala vo svojej jaskyni z doby kamennej. Bojím sa , že jej nepriamo robím reklamu, ale keď sa nepostavím na odpor, bude ešte smelšie pokračovať. Najnovší úspech slávi uvedená pani na „Youtube“ na adrese homeopatia.sk ,kde je nahrávka rádia „LUMEN“ .Tam opakuje svoje poblúdenie v rozhovore s dvoma pánmi, ktorí jej úspešne sekundujú. Ak očakávate stret myšlienok, tak vás sklamem. Žiaden symfonický orchester – všetci traja ťahajú veľký slák na husličkách dogmatizmu- v tomto prípade už aj náboženského. Viem , že rádio LUMEN nie je preborník éteru, ale počúva ho veľa veriacich. Ja dúfam , že nie chorých , alebo odkázaných na poblúdenú ovečku medicíny ktorá sa  z homeopatického pekla vracia do košiara viery.  Nechcem dehonestovať jej spolu „besedníka“ , pretože si ho prípadne môžete vypočuť sami, ale spolu “beseduje“ o nevedeckosti homeopatie. A to asi v takom duchu , že „keďže nevie /homeopatia/ vedecky vysvetliť fungovanie svojich liekov, tak sa nejedná o vedu ale o bielu mágiu“ . Choré ovečky traste sa , číha na vás vlk bielomág. Pre uvedenie na pravú mieru by som aj súhlasil s tým, že keď sa niečo nechápe , môže byť na vine učiteľ, ale tu to zrejme tak nebude. Tu je inde zakopaný biely mág.  Veda , ako vieme je tu hlavne na to, aby skúmala nepoznané. Keď niečo nevie tak to nie je biela mágia , ale len veda , čo to ešte nevie. Viera ako všetci vieme nepotrebuje vedieť, viera potrebuje veriť. A tých čo neveria zatratiť. Samozrejme česť výnimkám. Predstavte si myšlienku , že astronómia nie je veda , pretože nevie vysvetliť, čo sa udialo v prvých okamihoch po „big bangu“. Je to obyčajná biela mágia.

Strašné zatratenie sa sype aj na zakladateľa klasickej homeopatie pána Hahnemanna /18-19.stor/ , ktorý sa vraj nevedel vyjadriť „ktorému bohu“ vďačí za svoje idey. Rezonuje tam hrozná výčitka o akomsi  skaderuka skadenoha Konfuciovi. Preto aj záver – Hahnemanna zavrhnúť. Predstavte si, že zajtra sa takáto pani obuje do sira Isaaca Newtona a pre jeho slobodomurárstvo zruší zákon príťažlivosti. Všetkým , ktorí veria poradí, aby si ho nevšímali, že to blud , lebo pán Isaac nebol v nedeľu pred objavom na spovedi.

Asi takéto myšlienkové bohatstvo prúdi do éteru z rádia LUMEN. Pretože si ctím názor oponenta a je pre mňa otázkou cti hájiť i svoj názor , vyzval som rádio LUMEN na diskusiu s účasťou uvedenej pani doktorky. Myslíte, že budú mať odvahu?? Určite vám o tom napíšem.  

PhDr. Haas Miloslav PhD.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?