Homeopatia alebo biela mágia...

Autor: Miloslav Haas | 3.2.2015 o 12:17 | Karma článku: 3,13 | Prečítané:  578x

„Byť hlupákom je ťažké...konkurencia je veľká“ – tento bonmot pána Wericha najlepšie vyjadrí tie pocity, ktoré má súdny človek pri čítaní často vyklikávaného článku kresťanských stránok a spomienok istej pomätenej pani doktorky Vlčkovej. Niektorým sa však aj v ťažkej konkurencii darí zotrvať nejaký čas na výslní.

Článok sa tak aj volá – „Homeopatia je biela mágia“ . Ja osobne s týmto bludom polemizujem už dávno a moje blogy  Otrasné svedectvo otrasnej lekárky žije a prekvitá. a  Prečo ovečky nepočúvajú pastierov?Je homeopatia pre veriacich tabu?  podrobne  pranierujú nezmysly ktoré aj v tomto článku pani doktorka doslovne opakuje. Takáto dramatická konštelácia dvoch pojmov „ Homeopatia „ a  „biela mágia“ zrejme priťahuje.

Ja som vo vyššie spomínaných blogoch citoval uznesenie Konferencie biskupov Slovenska, ktoré aj tu zopakujem:

Subkomisia pre bioetiku teologickej komisie KBS hovorila o homeopatii
P:3, 11. 02. 2008 15:49, DOM

Dňa 9. februára sa na pravidelnom rokovaní v Bratislave zišla Subkomisia pre bioetiku teologickej komisie Konferencie biskupov Slovenska (SpB TK KBS) pod vedením jej predsedu Mons. Františka Tondru. Hlavným bodom rokovania boli aktuálne otázky bioetiky a predložené boli témy, ktoré ovplyvňujú život Cirkvi a celej spoločnosti v etickej rovine. Jedným z dôležitých bodov rokovania bola aj otázka homeopatie, ktorá zarezonovala v médiách v uplynulých dňoch. Na základe odbornosti členov subkomisie hovorila o homeopatii v dvoch odborných rovinách – medicínskej a teologickej. Podľa členov SpB TK KBS – lekárov je homeopatia problém medicíny. Podľa odborníkov v teológii nie je dobré o homeopatii hovoriť ako o bielej mágii. 

TK KBS informoval Daniel Dian.

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20080211015

Je potrebný ďalší komentár ?  Ak aj , tak len k duševnému stavu vyššie uvedenej autorky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?